Niepubliczne Gimnazjum w Mielcu posiada tytuł " SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM”

II Przegląd uzdolnień artystycznych uczniów NG w Kościółku Św. Marka
Zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów na II Przegląd uzdolnień artystycznych, który odbędzie się 10 czerwca 2015 r. (środa) o godz. 17.00 w amfiteatrze przy Kościółku Św. Marka. W przeglądzie wezmą udział uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu prezentując zarówno znane utwory polskich i zagranicznych piosenkarzy, jak i zarecytują znane wiersze. Swoje umiejętności przedstawią również tancerze z kółka tanecznego. Szczegółowy harmonogram zostanie zamieszczony w późniejszym terminie. Zapraszamy!!! 

Więcej…
 
Nakręceni na pomaganie !
Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie, rehabilitację i sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Zbiórka zakrętek odbywa się codziennie w sklepiku szkolnym. NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE!

 
Festyn zdrowia
W dniu 22 maja 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w IV edycji Ogólnopolskiego Projektu Banku Ochrony Środowiska „Czas na zdrowie”, który odbył się na terenach sportowych Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Celem plenerowej imprezy była promocja zdrowia i zdrowego stylu życia w środowisku lokalnym, upowszechnianie zasad zrównoważonego stylu życia, wzmacnianie relacji rodzinnych, rozwijanie u młodzieży umiejętności marketingowych i logistycznych, a także kształcenie w niej kreatywności .

Więcej…
 
Mielecki Festiwal Nauki
W dniu 8 maja 2015 roku uczniowie Niepublicznego Gimnazjum uczestniczyli w Mieleckim Festiwalu Nauki „Leonardo”, który od lat cieszy się uznaniem lokalnego środowiska. Była to już szósta edycja festiwalu, którego przesłanie pozostało niezmienne od lat. Głównym zamierzeniem organizatorów było, aby wśród młodych mielczan rozbudzać zainteresowania matematyczno - przyrodnicze oraz techniczne. Służyć temu miały przemawiające do wyobraźni zwiedzających eksperymenty, pokazy oraz wykłady popularnonaukowe.

Więcej…
 
XXI Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
9 i 10 maja br. w Sulejówku i Warszawie odbyło się spotkanie komisji problemowej XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat wiodący tegorocznej sesji parlamentu to„ Miejsce młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?”. Aby wziąć udział w sesji sejmu należało wykonać zadanie rekrutacyjne, w którym młodzież w zespołach dwuosobowych miała zaplanować szereg działań w przestrzeni miejskiej swoich miejscowości. Zadanie rekrutacyjne podjęło 525 zespołów z całej Polski, wśród nich 15 to zespoły podkarpackie.

Więcej…
 
KÓŁKO TANECZNE
Przypominamy wszystkim amatorom tańca o kółku tanecznym prowadzonym co czwartek o godz. 14.15 przez p. Tomasza Dziaducha.

Więcej…
 
ARTYSTYCZNO - NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY
9 maja br (sobota) uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu wezmą udział w II Mieleckim Przeglądzie Zespołów Muzycznych organizowanym w ramach VI Mieleckiego Festiwalu Nauki "Leonardo". Będziemy mogli podziwiać śpiew Gabrieli Podrazy, Pauliny Machnik oraz Kamila Furmana, którzy wystąpią przy akompaniamencie naszego nauczyciela muzyki p. Przemysława Pawłowskiego. Dzień wcześniej uczniowie NG wezmą udział w siedmiu warsztatach tematycznych oraz w wykładzie "Leonardo da Vinci, artysta i genialny wizjoner".

Więcej…
 
II MIEJSCE OLI W KONKURSIE RECYTATORSKIM
Niezmiernie miło nam poinformować, że 28 kwietnia br. uczennica klasy IIa- Aleksandra Snuzik zajęła II miejsce w „Konkursie recytatorskim i poezji śpiewanej im. K. K. Baczyńskiego”. Konkurs został zorganizowany przez V Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Oli serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej…
 
WITAJ MAJ, TRZECI MAJ…
Uchwalenie Konstytucji Majowej to jedno z największych świąt obchodzonych w naszym kraju. 3-go maja 1791 roku sejm zwany wielkim” uchwalił pierwszą w Polsce i Europie konstytucję, która wprowadziła wiele zmian w naszym państwie. Sejmowy manifest stwierdzał: „Ojczyzna nasza jest już ocalona. Swobody nasze zabezpieczone. Jesteśmy odtąd narodem wolnym i niepodległym. Opadły pęta niewoli i nierządu”.

Więcej…
 
Święto Konstytucji 3 Maja w Mielcu
Nasza delegacja w składzie: Wiktor Szarek, Jakub Chotkowski, Patryk Dąbrowski i dyrektor szkoły uczestniczyła w patriotycznej Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej w Mielcu oraz złożyła kwiaty pod Pomnikiem Wolności.

 
Konkurs plastyczny dla uczniów NG
Zapraszamy wszystkich uczniów Niepublicznego Gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Tematem konkursu jest "Lekcja" zilustrowana w sposób satyryczny. Uczestnicy przygotowują prace plastyczne przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych w dowolnym formacie. Prace należy dostarczyć do p. Angeliki Rybak - Pietryki lub p. Anny Szosteckiej do 20-stego maja 2015 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

 
Mamy posłanki do XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży!
Z wielką radością informujemy, że nasze wspaniałe dziewczyny Ola Snuzik i Paulinka Machnik zakwalifikowały się do XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Projekt, który realizują okazał się najlepszy w województwie, dzięki czemu zostały również zaproszone do udziału w pracach komisji problemowej w dniach 9-10 maja 2015r. w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w realizacji projektu. Jesteśmy z Was dumni!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Pokaż więcej artykułów