Niepubliczne Gimnazjum w Mielcu posiada tytuł " SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM”

ZABAWA ANDRZEJKOWA
26 listopada 2015 r. w atmosferze wróżb i czarów odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Przygotowane przez Samorząd Uczniowski zabawy i przepyszne ciasteczka z wróżbą pozwoliły wczuć się wszystkim obecnym w klimat magii. Natalia Rarus i Wiktoria Bajor - nasze wiedźmy - za pomocą kart odkrywały przed nami tajemnice przyszłości.

Więcej…
 
Złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Wolności
Z dumą i radością wzięliśmy udział w mieleckich obchodach Dnia Niepodległości Polski. Najpierw uczestniczyliśmy w patriotycznej mszy świętej w Bazylice Mniejszej p.w. Św. Mateusza w Mielcu, a następnie przemaszerowaliśmy pod Pomnik Wolności by złożyć kwiaty i symbolicznie podziękować za wolność. W delegacji uczestniczyli uczniowie: Natalia Jabłońska, Anna Bik, Emanuel Grzegorczyk Zając oraz dyrektor szkoły.

 
Lekcje muzealne w "Jadernówce"
Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu w ramach lekcji historii wezmą udział w serii lekcji muzealnych w Muzeum Regionalnym Jadernówka. Poniżej przedstawiamy pełny harmonogram.

Więcej…
 
4 LISTOPADA ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ KAPCIA
4 listopada Samorząd Szkolny ogłosił Dniem Kapcia. Celem akcji było zachęcenie uczniów do noszenia obuwia zmiennego i uświadomienie im, że niezbyt lubiany obowiązek zmiany obuwia może być wesoły i wiązać się z dobrą zabawą. Uczniowie chodzili w przeróżnych "stopowych kreacjach" - od kapci regionalnych przez przypominające zwierzęta po kapcie z bajkowymi postaciami.

Więcej…
 
EMANUEL NAJLEPSZYM WOKALISTĄ "WOKALMANII"
Mamy zaszczyt poinformować, iż uczeń klasy III Emanuel Grzegorczyk - Zając zajął pierwsze miejsce w kategorii gimnazja w III Powiatowym Konkursie Piosenki Wokalmania, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Padwii Narodowej.

Więcej…
 
Uczniowie klasy I i II uczyli się przedsiębiorczości w firmie „Sierosławscy”
Od pięciu lat w Niepublicznym Gimnazjum w Mielcu uczniowie uczą się przedsiębiorczości. Edukacja przedsiębiorczości w naszej szkole polega na nauczaniu podstawowych pojęć i procesów ekonomicznych w ramach programu NBP. Formą uzupełniającą kształcenia postaw przedsiębiorczych są wycieczki do zakładów pracy i instytucji finansowych.

Więcej…
 
DOPALACZE – JAK SPOJRZEĆ NA NIE PRZEZ INNY PRYZMAT?
Dnia 29 października 2015 r. naszą szkołę odwiedził Teatr Kurtyna, który uraczyŁ nas krótkim, choć niezwykle wartościowym spektaklem. Mimo, że w skład obsady wchodziło 2 aktorów, przygotowane przez nich przedstawienie wywarło duży wpływ na każdego widza. Ciekawa oprawa muzyczna, znakomity warsztat aktorski, aktualne tematy – wszystkie te czynniki sprawiły, że cała społeczność uczniowska z zapartym tchem śledziła losy bohaterów.

Więcej…
 
Spotkanie uczniów NG z bokserami
27 października gościliśmy zawodników sekcji bokserskiej MUKS Iryda Mielec. Uczniowie usłyszeli najpierw o zasadach obowiązujących w tym sporcie, ubiorze oraz szczeblach kariery. Zawodnicy zaprezentowali nam różne techniki boksowania oraz pokazali jak prawidłowo zaciska się pięści.

Więcej…
 
Trzecia edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania
W dniach 10–18 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły na lekcji informatyki wzięli udział w trzeciej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Uczniowie mogli rozwiązywać łamigłówki z Angry Birds, tworzyć figury jeżdżąc po lodzie (przydało się trochę matematyki przy obliczaniu kątów), czy tworzyć grę z Flappym, którą później mogli się bawić na swojej komórce.

Więcej…
 
Sukcesy uczniów NG w Konkursie Barwy Mojej Ojczyzny
Dnia 21 października, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy mojej Ojczyzny" organizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. Jest nam bardzo miło poinformować, że nasi uczniowie zostali docenieni i nagrodzeni w tym prestiżowym, bo objętym patronatem Starostwa Powiatowego, konkursie.

Więcej…
 
Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mielcu
Informujemy, że w dniu 6 listopada odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Wybory będą miały miejsce na holu i polegać będą na wrzucaniu do urny kart do głosowania z poparciem naszej kandydatki – Aleksandry Snuzik. Głosować może każdy uczeń NG za okazaniem legitymacji szkolnej. W komisji zasiadać będzie Aleksander Kaleta oraz Krzysztof Dziewit pod przewodnictwem p. Angeliki Rybak – Pietryki. Zachęcamy do głosowania!

 
Wycieczka do Warszawy już po raz ósmy
W dniach 20 – 21 października br. 25 uczniów pod opieką dwóch nauczycieli odbyło tradycyjną już wycieczkę do stolicy. Głównym celem tej wycieczki jest co roku poznanie ważnych miejsc Warszawy dla życia społecznego i politycznego kraju oraz historii naszej stolicy. Wycieczka co roku dedykowana jest głównie uczniom klasy pierwszej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Pokaż więcej artykułów