Niepubliczne Gimnazjum w Mielcu posiada tytuł " SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM”

ŚWIĘTOWALIŚMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ta włoska potrawa na całym świecie ma wielu wielbicieli, nic więc dziwnego, że ten przysmak doczekał się swojego święta. Potrawę tę – zdaniem historyków – podawano już w starożytnej Grecji. Miała ona formę płaskiego chleba posmarowanego oliwą, czosnkiem i doprawionego ziołami. Stamtąd danie trafiło do Rzymu, a później – do Neapolu, gdzie zaczęto do niego obowiązkowo dodawać sos pomidorowy. My również uczciliśmy to święto w należyty sposób. Oddaliśmy się przyjemności smakowania różnych rodzajów pizzy, dzięki czemu dzisiejszy dzień był przyjemniejszy niż zwykle.

 
I miejsce Oli w Konkursie Biologicznym!
Wspaniałym sukcesem dla Oli Snuzik zakończył się udział w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Ola pokonała uczestników z całego województwa zdobywając największą ilość punktów na wszystkich etapach i tym samym zaszczytne I miejsce. Brawo! Trzymamy kciuki za Olę w następnych konkursach wojewódzkich życząc kolejnych tytułów laureata!

 
Dzień szalonej fryzury
Tym razem w Niepublicznym Gimnazjum obchodziliśmy Dzień Szalonej Fryzury. Były włosy przefarbowane na niebiesko, śmieszne przedziałki, kucyki, warkoczyki i loki. Najlepsze stylizacje zostały nagrodzone słodkimi upominkami

Więcej…
 
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - "PODRÓŻE KSZTAŁCĄ"
"Podróże kształcą"- mówi polskie porzekadło. Ponieważ nie każdy ma możliwość zobaczenia tego, jak żyją ludzie na drugim końcu świata, uczniowie naszej szkoły mogli "zwiedzić" Chiny w towarzystwie podróżnika, człowieka którego pasją jest zatrzymywanie czasu na błonie fotograficznej - Ryszarda Stabacha.

Więcej…
 
Brawo Ola!
Aleksandra Snuzik uczennica klasy III a zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego i Konkursu Historycznego! Jest to już trzeci konkurs wojewódzki, w którym Ola powalczy o tytuł laureatki. Trzymamy kciuki za Olę życząc uzyskania najwyższych wyników w województwie. Opiekunami dydaktycznymi Oli są p.Angelika Pietryka Rybak i p. Tadeusz Krępa.

 
ŚWIĄTECZNY CZAR...
Nasza szkoła znana jest z pielęgnowania tradycji i dbania o odczucie przynależności do Szkolnej Wspólnoty każdego ucznia. Dlatego też, jak co roku, daliśmy się ponieść świątecznej atmosferze. We wtorek, 22 grudnia, podczas lekcji odbyła się akademia o niezwykłym charakterze - w jej tworzeniu brali udział wszyscy uczniowie.

Więcej…
 
Spotkanie z dietetykiem
W czwartek 17 grudnia odbyło się spotkanie z dietetykiem p. Małgorzatą Michno. W bardzo ciekawy sposób poznaliśmy zasady racjonalnego odżywiania, podstawowe składniki pokarmów niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju młodych ludzi, wpływ trybu życia na nasze zdrowie.

Więcej…
 
SZLACHETNA PACZKA 2015
"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" pod takim hasłem ruszyła XV edycja akcji Szlachetna Paczka. Nie mogło w niej zabraknąć naszego gimnazjum. W tym roku pomogliśmy trzyosobowej rodzinie z okolic Sędziszowa Małopolskiego, w której wychowuje się 12- letni Tomek cierpiący na zespół Aspergera i towarzyszące mu wady rozwojowe. Rodzina dostała od nas artykuły spożywcze i chemiczne, odzież i plecak dla chłopca, pościel oraz inne drobne upominki.

Więcej…
 
WYCIECZKA DYDAKTYCZNA NA UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

Wyjazd do Krakowa i udział w pokazach chemicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim to jedno z ważniejszych punktów w planie pracy naszego gimnazjum. W tym roku nie mogło być inaczej. 8 grudnia b.r. grupa 21 gimnazjalistów wzięła udział w wyjazdowej lekcji chemii. Przy tej okazji mogliśmy zwiedzić także krakowski rynek oraz Collegium Maius - Muzeum UJ, gdzie obejrzeliśmy wystawę instrumentów naukowych.

Więcej…
 
Świąteczny występ naszych uczniów w Domu Pomocy Społecznej
Świąteczny nastrój można dziś było poczuć w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu. Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w składzie: Dominika Midura, Karolina Forczek, Wiktoria Bajor, Natalia Rarus, Julia Rączka, Kamil Bosak, Alicja Krawiec, Aleksandra Tyniec, Jakub Klamka, Jakub Ćwięka, Natalia Jabłońska, Paulina Machnik, Gabriela Podraza, Agata Belcarz, Vanessa Pereira, Tomasz Puchalski, Rafał Sierosławski, Martyna Zboch oraz Julia Dąbrowska zaprezentowali podopiecznym DPSu przedstawienie bożonarodzeniowe.

Więcej…
 
SZLACHETNA PACZKA
SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Jak co roku i my bierzemy udział w tym działaniu. Już uzbieraliśmy pieniądze, artykuły spożywcze, odzież, pościel oraz środki czystości. Zbiórka nadal trwa!

Więcej…
 
17 GRUDNIA - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
Zdrowe odżywianie staje się coraz popularniejsze. Rośnie liczba osób, które chcą odżywiać się prawidłowo. Zdrowe żywienie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia, a tym samym determinuje długość życia. Złe nawyki żywieniowe przyczyniają się do wielu chorób cywilizacyjnych – otyłości, chorób układu krążenia oraz nowotworów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Pokaż więcej artykułów