Niepubliczne Gimnazjum w Mielcu posiada tytuł " SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM”

Wycieczka do Warszawy
Już tradycją stały się wyjazdy naszego gimnazjum na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było poznanie naszej stolicy, wizyta w Sejmie RP i w innych ważnych miejscach życia społecznego i politycznego kraju. W czasie dwudniowej wycieczki następuje też integracja klas pierwszych ze społecznością uczniowską naszego gimnazjum.
Więcej…
 
Sukcesy naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Poezjii i Piosenki "Barwy mojej Ojczyzny"
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy III b Natalia Grądzka, za interpretację utworu Leopolda Staffa „Ptactwo w czas wojny” zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”. Natomiast uczennica klasy II a Aleksandra Snuzik, prezentująca wiersz K.K. Baczyńskiego „Byłeś jak wielkie stare drzewo” zdobyła wyróżnienie specjalne Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego. Opiekunem dziewcząt była p. Angelika Rybak- Pietryka.
Więcej…
 
Wykłady z historii teatru
10 października br. w ramach projektu „Wariacje kulturalne 2014” organizowanego przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu uczniowie klas trzecich wysłuchali wykładu pani Ewy Romaniak - absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktorki filmowej i teatralnej.
Więcej…
 
Wycieczka klas trzecich do Krakowa i I Oświęcimia
Dnia 20 października uczniowie klas trzecich zadbali o swój rozwój życia kulturalnego, tzn. wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia. Na początku wraz z opiekunkami (p. Anna Szostecka, p. A. Rybak- Pietryka, ks. S. Olszak) udaliśmy się do kina Cinema City w Krakowie, na film „Miasto 44”.
Więcej…
 
Profilaktyczny spektakl teatralny
W dniu 6 października br. gościliśmy w naszej szkole artystów z Teatru Kurtyna z Krakowa, którzy przedstawili sztukę pod tytułem „Układ zamknięty”. Spektakl poruszał kwestię niebezpieczeństw wynikających z zażywania narkotyków. Głównym bohaterem przedstawienia był Krzysiek, który opiekował się chorą psychicznie matką, okaleczoną przez ojca odsiadującego za to wyrok więzienia.
Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy
Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
„Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna. Znów dni popłyną pracowiteNad książką szkolną, nad zeszytem....”
Więcej…
 
Kiermasz Podręczników
Zapraszamy wszystkich uczniów, zwłaszcza klas pierwszych i drugich, na kiermasz podręczników, który odbędzie się w dniach 02.09.2014 - 05.09.2014. 
 
Inauguracja roku szkolnego 2014 / 2015

Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015, które odbędzie się w dniu 1 września 2014 r. (poniedziałek) wg poniższego harmonogramu:

- godz. 8.00 msza święta w Bazylice pw. Św. Mateusza

- godz. 9.00 akademia szkolna

 
Języki obce w naszej szkole
Język angielski, język niemiecki, język francuski, a teraz także język rosyjski. W roku szkolnym 2014 / 2015 rozpoczynamy naukę języka rosyjskiego dla uczniów klas I - III. Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się w sekretariacie szkoły do 5 września 2014 r.
 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Zakończyliśmy uroczyście kolejny rok szkolny naszego gimnazjum. Po powitaniu zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców dyrektor szkoły podsumował bardzo udany rok szkolny, owocujący w sukcesy uczniów w konkursach oraz bardzo dobre wyniki na egzaminie gimnazjalnym.
Więcej…
 
WSPANIAŁE WYNIKI Z EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH
Nasi gimnazjaliści osiągnęli wspaniałe wyniki na egzaminie gimnazjalnym. Porównując średnie wyniki powiatu, województwa i miasta Mielca, Niepubliczne Gimnazjum uzyskało najwyższą średnią z egzaminu. Gratulujemy naszym gimnazjalistom i życzymy wielu sukcesów!
Więcej…
 

Kalendarz

« 2014 »
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Pokaż więcej artykułów